תביעות ביטוח

מה קורה אם חברת הביטוח מסרבת לשלם את התביעה?

רבים הם המקרים בהם מבוטח אשר משלם פרמיה לחברת ביטוח במשך שנים, נתקל בסירוב מצד חברת הביטוח שלו להכיר בתביעתו, פעמים רבות ללא כל הצדקה. מצב זה הוא שכיח מאוד ועל פי נתונים של המפקח על הביטוח, כ-30% מתביעות הביטוח נדחות כבר בשלב הראשוני.

חברות הביטוח משתמשות בשלל אמתלות כאשר הן דוחות את תביעת הביטוח- התיישנות, אי עמידה בתנאי זכאות,  אי גילוי או גילוי חסר במועד כריתת חוזה הביטוח, נפילת המקרה הביטוחי  במסגרת הסייגים בפוליסה שעליהם לא חל הכיסוי הביטוחי ועוד.

יחד עם זאת, פניה באמצעות עורך דין תאפשר לשנות את התוצאה ולהביא לכך שחלק ניכר מהתביעות הנדחות תתקבלנה בסופו של דבר.

חשוב לזכור כי תקופת ההתיישנות בתביעת ביטוח מסתיימת בחלוף 3 שנים ממועד התגבשות העילה הביטוחית, כשלאחר תקופה זו, במרבית המקרים,  לא ניתן עוד לתבוע.

במידה ונתקלתם בסירוב של חברת ביטוח להכיר בתביעתכם, חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בנושא ולא לומר נואש לנוכח הודעת הדחיה, אשר פעמים רבות נשלחת כלאחר יד וללא עיון מעמיק בתביעת המבוטח.
 
מדי שנה מוגשות לביטוח לאומי עשרות אלפי תביעות, והמוסד עצמו משלם קצבאות בסך כולל של למעלה מחמישים מיליארד שקל. הקצבאות ניתנות לאנשים עם מוגבלויות ונכויות שונות, משפחות נזקקות, אימהות חד הוריות, קשישים ועוד. על מנת לקבל קצבה כזו יש להיכנס להליך של תביעה ולשם כך יש צורך בייצוג של עורך דין לביטוח לאומי.

תביעות ביטוח לאומי הן הליך לא פשוט שדורש הרבה מאוד בירוקרטיה, סבלנות והכרה שמדובר במוסד ממשלתי שמעוניין לחסוך כמה שיותר משאבים ועל כן הוא לא ימהר להתפשר או לשלם את מה שלכאורה על פי חוק מגיע לנו. אך בעזרת ייצוג בביטוח לאומי של עורך דין מנוסה בתביעות ביטוח, נוכל לקבל את מה שמגיע לנו בהקדם ובצורה אופטימאלית.

לפני שנסביר כיצד שוכרים עורך דין שמתמחה בהליכי תביעות ביטוח, נסביר בקצרה כיצד מתבצע הליך התביעה עצמו. על מנת להגיש תביעה, יש למלא טופס של ביטוח לאומי אודות התביעה והצהרה על למחלקת הביטוח והגבייה מה בדיוק אנחנו תובעים ולמה. בשלב זה רצוי מאוד שיהיו לנו את כל המסמכים שמוכיחים מדוע מגיע לנו לקבל קצבה. מדובר במסמכים רפואיים, משפטיים, מסמכים שמעדים על עבודתנו ועל המשכורת שלנו ומסמכים נוספים.

כמו כן יש לשמור קבלות וכל תיעוד אחר שקיים אודות מצבנו. בנוסף יש לציין מספר חשבון בנק אליו נבקש שהכסף יעבור. את כל המסמכים הנ"ל יש להעביר לסניף ביטוח לאומי הקרוב למקום מגורינו.
 
דואל: office@egaalaw.co.il                 טלפון: 072-33-80-778                  כתובת בן יהודה 34, ירושלים
מלאו פרטיכם בטופס הבא וניצור קשר בהקדם
שאלה? ייעוץ?
ייצוג תאונות דרכים     עורך דין רשלנות רפואית     ייצוג בתאונות תחבורה     תאונה ברחוב     עורך דין תאונת עבודה     עורך דין נזיקין בירושלים     עורכי דין רשלנות רפואית בירושלים     עורכי דין תאונות עבודה בירושלים     עורך דין תאונת עבודה בירושלים     יצוג תאונות דרכים     תאונת דרכים ברכבת הקלה     ירידה בשמיעה בעבודה     תאונות אישיות תלמידים